SSS

Sıkça Sorulan Sorular

Evden eve nakliyat hakkında sıkça sorulan sorular


İşletmemizin hem şehiriçi hem de şehirlerarası taşınacak olan müşterilere ücretsiz ekspertiz hizmeti bulunmaktadır. Taşımacılık günü gelip çattığında meydana gelebilecek her türlü aksaklıkların önüne geçmek adına bu keşif hizmetinden ücretsiz olarak faydalanmanızı öneririz. Ücretsiz eksper talepleriniz için iletişim sayfmızda yer alan telefon numaralarıdan bizlere ulaşabilirsiniz.
Filomuzda bulunan bütün araçlarımız yüksek modelli olup taşımacılık esnasında sorunlarla karşlaşmamak adına periyodik pakımları düzenli olarak yapılmaktadır. Kamyonlarımızın temizlik ve dezenfektasyon işlemleri her seferin sonunda gerçekleştirilip bir sonraki işimiz için hazırlanmaktadır. Kamyonlarımız ev taşımacılığı için özel tasarlanmış kasalara sahip olup bütün vasıtalarımızda bol bol abalajlama malzemesi yer almaktadır.
İşletmemiz "Anadolu Sigorta" ile anlaşmalı olup taşımacılık işlemleri her sefer başına 100.000 TL (Yüzbin Türk Lirası) teminat kapsamında sigortalı olarak gerçekleştirilmektedir. Teminat kapsamında kaza, yangın, doğal afet, terör ve işçilik hataları yer almaktadır. Meydana gelebilecek hasarlarda sigortadan eksper talep edilir ve hasar tespiti gerçekleştirilir. Müşteri ile mutabakat sonrasında zararın ödemesi müşterinin belirtmiş olduğu banka hesabına eft/havale yolu ile gerçekleştirilir.
İşletmemiz bünyesinde yer alan şoförlerimizin tamamı en az 5 yıllık uzun yol deneyimine sahip olup SRC ve Psikoteknik evrakları tamdır. Çalışanlarımız kendi SSK'lı personelimiz olup insan ilişkileri konusunda gerekli eğitimleri almış olup güleryüzlü hizmet sağlamaktadır.
Yüksek katlardan veya yüksek katlara yapılacak olan taşımacılıklarda genellikle dış cephe asansörü kullanmaktayız. Dış cephe asansörünün kurulamadığı veya bina yönetiminin müsade etmediği yerlerde ne yazık ki asansörlü taşımacılık hizmeti sunamamaktayız.
Müşterilerimiz tarafından bizlere en çok yönlendirilen sorulardan birtanesi eşyaların ne şekilde paketlendiğidir. Taşımacılığını gerçekleştireceğimiz eşyaların tamamını taşımacılık esnasında zarar görmeyecek şekilde kullanılmamış ambalajlama malzemeleri ile paketleyerek taşımacılık işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Ambalajlama malzemelerini tercih ederken daima kanserojen içermeyen avrupa standartlarında malzeme olmasına dikkat ederiz.
Şehirlerarası taşımacılıklarda ödemenin yarısı yükleme sonrası, kalan yarısı ise teslimat sonrası yapılırken şehiriçi taşımacılıklarda ödemenin tamamı teslimatta yapılabilmektedir. Ödemelerinizi Naklit, Havale/EFT veya Kredi kartınız ile gerçekleştirebilirsiniz.
Ne güzel söylemiş atalarımız "Söz uçar yazı kalır" diye. Taşımacılık öncesi sözleşme yapmanın önemini daima bir sorun ile karşılaştığınızda anlarsınız. Bu sebepten ötürü taşımacılık öncesinde taşımacılık ile ilgili tüm hususların belirtildiği bir sözleşme imzalanmaktadır.

Taşınma Önerileri

  • Tercih edeceğiniz nakliye şirketini iyi araştırın.
  • Taşımacılık öncesi sözleşme imzalayın.
  • Sigorta poliçenizi talep edin.
  • Ödemeleri nakliye şirketi resmi hesabına yapın.
  • Aklınıza takılan tüm soruları aydınlatın.
  • Taşımacılık öncesi mutlaka ekspertiz hizmeti talep edin.